Akcesoria odtwarzacza mp4

Decydując się na kupno odtwarzacza mp3 lub mp4 zwracamy uwagę na wiele elementów, jak solidność wykonania, liczba obsługiwanych formatów dźwięku / video? Często jednak pomijamy równie istotne elementy  np. słuchawki, smycz do zawieszenia urządzenia na szyi czy ozdobne etui. Są to tak zwane akcesoria dodatkowe komponenty wyposażenia, które z  jednej strony  mogą być nic nieznaczącym dodatkiem, z drugiej istotnie wpływać na komfort użytkowania gadżetu.

Do najpopularniejszych akcesoriów należą: zasilacze i adaptery do ładowania odtwarzaczy energią elektryczną. Wiele mptrójek / mpczwórek korzystających z gniazd USB w komputerze zasilanych jest właśnie przez ten port. Co jednak zrobić, gdy w pobliżu nie mamy komputera W sukurs przychodzą nam właśnie adaptery, wyposażone w port USB i ładujące akumulator prądem bezpośrednio z sieci elektrycznej. Istnieją również modele przeznaczone do wykorzystania w samochodzie. W dalszej kolejności bardzo powinny nas zainteresować słuchawki w końcu to od ich jakości zależą wrażenia akustyczne, jakich doznamy. Większość odtwarzaczy muzyki wyposażona jest w słuchawki douszne pozbawione pałąka. Niektóre dysponują na tyle dużą mocą, że umożliwiają dołączenie większych słuchawek nausznych. Wysokiej jakości sprzęt tego typu wytwarza firma Sennheiser. Jej produkty charakteryzują się wysoką jakością przesyłanego dźwięku, solidnym wykonaniem, odpornością na warunki pogodowe  np. niską czy wysoką temperaturę otoczenia. Dobrej jakości słuchawki wytwarza również Creative. Produkty tej firmy charakteryzuje elegancki design, jak i dobre parametry techniczne (pasmo przenoszenia, impedancja, izolacja dźwięków z otoczenia).

Dla niektórych ważne jest ozdobne etui na odtwarzacz. Prym pod tym względem wiodą iPody, pewnie ze względu na w miarę ujednolicony design i ich popularność. Mamy tu do wyboru np. PURO Silicon Case, PURO Crystal Case itd. Wiele takich akcesoriów możemy kupić w sklepach internetowych lub w serwisie Allegro. W przypadku innych odtwarzaczy zwykle jesteśmy skazani na ofertę konkretnego producenta.

Written by