Co po odtwarzaczach mp4?

Z czasem i poczciwe odtwarzacze ustąpią miejsca nowej fali i przejdą do lamusa, tak jak wcześniej zrobił to Walkman firmy Sony.

Co nastąpi potem.

Wszelkie spekulacje mogą się okazać bardzo nietrafione, bo nigdy do końca nie wiadomo jakie nowe wynalazki przyniesie ta bliższa, jak i dalsza przyszłość. Obserwując jednak aktualne przemiany na rynku można wysunąć pewne wstępne wnioski. Pierwszym jest fakt coraz większego realizowania funkcji odtwarzaczy mp3/mp4 przez telefony komórkowe czy przenośne konsole do gier. Najlepszym tego przykładem jest iPhone, który w rzeczywistości jest uniwersalnym gadżetem, którego ilość zastosowań można zwiększać za pomocą dostępnego w sieci oprogramowania. Jednak już podstawowe funkcje tego urządzenia robią wrażenie (mowa o najnowszym modelu iPhone 3GS): możliwość dostępu do sieci bezprzewodowych (WiFi), obsługa telefonii 3G, oraz to, co interesuje nas najbardziej odtwarzanie filmów i muzyki, z zainstalowaną specjalną wersją programu iTunes, i możliwość pobierania utworów z sieci.
Pojawianie się urządzeń, takich jak iPhone (tzw. Smartfonów) i Netbooków spowodowało niemały zamęt w komputerowym świecie. Obecnie każde urządzenie cyfrowe można określić mianem komputer nie tylko bardzo nowoczesne telefony komórkowe, ale i np. telewizory HD. Krócej: zaczynają zanikać tradycyjne granice między różnego rodzaju gadżetami, gdyż wszystkie one opierają się na cyfrowym przetwarzaniu informacji. Zasada ta obejmuje również nasze mp trójki i mp czwórki, jako że również są to urządzenia elektroniczne. Być może w niedalekiej przyszłości wszystkie funkcje urządzeń mobilnych (telefonów, smartfonów czy netbooków) będą realizowane za pomocą jednego, uniwersalnego gadżetu.

Written by