Design i estetyka mp4

Co jest trendy?

Wygląd większości odtwarzaczy jest zgodny z najnowszymi trendami wzornictwa przemysłowego, bądź programowo wychodzi im naprzeciw, szokując czy przynajmniej zaskakując użytkowników. Dotyczy to z jednej strony modeli wyznaczających trendy w tym segmencie rynku; w sposób wzorcowy realizujących aktualne mody, czy wyznaczających nowe. Za przeciętne można uznać te odtwarzacze, których konstruktorzy w nieumiejętny sposób naśladują tych wielkich w branży.

iPody firmy Apple

Bardzo eleganckim wykonaniem charakteryzują się różnego gatunku iPody firmy Apple (od modelu Shuffle po Touch). Wielu użytkowników mówi wprost, o ich pięknie znajduje się ono w pewnym minimalizmie konstrukcyjnym urządzenia są zaprojektowane bardzo precyzyjnie i pragmatycznie, pozbawione kiczowatych udziwnień, jednocześnie wyglądają jak gadżety rodem z przyszłości. Urządzenia te są nie tylko odtwarzaczami, są stylowymi dodatkami, znakami czasu i prestiżu, tak jak luksusowe zegarki. Właśnie w produktach Apple pewien konserwatyzm łączy się z ultranowoczesnym designem.

mobiBLU

Ekstrawagancją może pochwalić się firma mobiBLU z Korei, która w styczniu tego roku wypuściła na rynek odtwarzacz A10 UFO. Urządzenie wyglądem przypomina latający spodek (dla niektórych dużą, staromodną słuchawkę). Wrażenie ma potęgować niebieskie podświetlenie podstawy.

SONY

W przeddzień tego millenium to jednak firma Sony ustaliła styl odtwarzaczy przenośnych naszej epoki. Urządzeniem tym był MC-P10 Music Clip, obsługujący (zamiast mp3) autorski format ATRAC.

Jednak właściwie każdy dzień przynosi nowe doniesienia z branży, tak więc nawet (czy może przede wszystkim) o trendach we wzornictwie nie jesteśmy w stanie powiedzieć ostatniego słowa.

Written by