Filmy DVD na MP4

Rewolucja VIDEO

Rewolucja sprzed kilku (czy może trochę więcej) lat nie jest już dzisiaj tak przełomowa. Technologia poszła naprzód, wielu mówi o rychłym zmierzchu nośnika DVD, który zrobił światową karierę jako zabójca leciwego VHS-a. Aktualnie na następcę DVD typowane są płyty Blue-Ray. Niezależnie jednak od tego, jakość filmów, zapisanych na cyfrowych nośnikach optycznych wciąż, może już nie tyle zachwyca tego byłoby chyba za dużo co robi wrażenie.

DVD

Każdy w domu z pewnością posiada kilka płyt DVD. Niektórzy mają w tym formacie tylko parę ulubionych filmów, inni ich całą wideotekę. Niezależnie od tego, przy pewnym nakładzie pracy, cierpliwości, i pieniędzy na zakup w miarę wydajnego komputera, będziesz mógł się swoją kolekcją nacieszyć na odtwarzaczu mp4.

Zgrywanie filmów

Również i w tej kategorii istnieją rippery (programy zgrywające), zdolne przetworzyć obraz z DVD na plik multimedialny MP4. Przydatnym narzędziem tego typu jest np. ImTOO DVD to MP4 Converter, opracowany z myślą właśnie o odtwarzaczach mp4. Należy pamiętać, że programy tego typu powinny umożliwiać wybór ścieżki dźwiękowej filmu czy zgrywać napisy (choć przy rozdzielczości ekranu odtwarzacza mp4 te mogą się na niewiele przydać).

Na takie zabawy w dość ograniczonym stopniu mogą pozwolić sobie posiadacze starszych komputerów zgrywanie płyt z filmami wykorzystuje dużo mocy obliczeniowej procesorów, stąd zajmuje zwykle sporo czasu, i angażuje daleko więcej uwagi niż kopiowanie audio.

Written by