Gdzie kupić odtwarzacz?

A raczej gdzie nie można kupić?

Obecnie prostsze modele, zwykle sprowadzane z Dalekiego Wschodu, można nabyć nawet w sieci sklepów Biedronka. Produktom dokładnie przyjrzeć się można w hipermarketach z urządzeniami RTV/AGD/Elektroniką, np w Saturnie czy MadiaMarkt, choć asortyment może się okazać bardziej kosztowny, niż być może wart jest w rzeczywistości.

Odtwarzacze mp3/mp4 mają też swoje gabloty w punktach sprzedaży sieci empik. Dla formalności należy wspomnieć sklepy specjalizujące się w sprzęcie komputerowym i elektronicznym, takie jak Komputronik czy Arest.

Jednak wraz z rozwojem Internetu, coraz powszechniejsze staje się korzystanie z wirtualnych metod kupna. Oferta sklepów internetowych (np. NEO24.PL http://www.neo24.pl) jest interesująca, ze względu na często niższe ceny produktów (względem ich odpowiedników z realnego świata), dostępne rabaty i inne oferty dyskontowe, czy też możliwość szybkiego porównania cen produktu w różnych sklepach (za pomocą przystosowanych do tego serwisów, np Ceneo http://www.ceneo.pl/).

Zwykle sklepy internetowe prowadzą też sami producenci odtwarzaczy, np. Creative http://pl.store.creative.com/ czy Apple którego iPod-y sprzedawane są w Polsce w autoryzowanym przez firmę sklepie internetowym Armago http://www.armago.pl/. Wadą tej metody zakupu może być brak fizycznego kontaktu z nabywanym produktem możliwości jego dotknięcia, dokładnego obejrzenia, lub długi nieraz czas oczekiwania na przesyłkę, szczególnie przy korzystaniu z tradycyjnej poczty mniejsze problemy są, gdy skorzystamy z usług którejś z firm kurierskich. Ponadto, zwykle koszty przesyłki pokrywa nabywca, choć przy zakupie za większą kwotę możemy zostać zwolnieni i z tych opłat.

Dla niektórych przeszkodą w skorzystaniu z oferty może być też konieczność rejestracji w serwisie czy dokonanie płatności gdy nie korzystamy z przelewów elektronicznych, opłata pobierana jest przy otrzymaniu przez nas produktu, czyli popularnie za pobraniem.

Written by