Jak wybrać odtwarzacz?

Wybór odtwarzacza

Przy wyborze należy kierować się kilkoma wskazaniami:
-możliwości odtwarzacza
-liczba obsługiwanych formatów
-funkcja tunera FM w odtwarzaczu mp3 z możliwością nagrywania audycji radiowych
-funkcja dyktafonu.

Trzeba jednak pamiętać, że w momencie, gdy nasza mptrójka potrafi nagrywany dźwięk zapisać jedynie w formacie WAV, pojemność wykorzystywanej pamięci może szybko się wyczerpać, pięciominutowy utwór zapisany w ten sposób zajmuje około 50 Mb, gdy tej samej długości zapis w mp3 tylko 4-5 Mb.

Pojemność

Pojemność w zależności od przeznaczenia, możemy wybierać pomiędzy odtwarzaczami dysponującymi miniaturowymi dyskami twardymi bardzo pojemnymi (max. 100 Gb, które jednak nie należą do energooszczędnych), egzemplarzami korzystającymi z wbudowanej pamięci flash, lub przechowującymi dane na kartach pamięci (np. SD, miniSD) modele te charakteryzują się zwykle mniejszą pojemnością, którą nadrabiają dłuższym czasem pracy na baterii.

Dysk

Zaopatrzenie w muzykę obecnie większość odtwarzaczy łączy się z komputerem za pomocą gniazda USB i działa jako wymienny dysk. Niektóre droższe egzemplarze potrafią też korzystać z sieci bezprzewodowych. Istnieją jednak modele, które do działania potrzebują instalacji dodatkowych sterowników, i mogą sprawić użytkownikowi niemały problem.
Waga i rozmiary dla osób odsłuchujących swoją ulubioną muzykę w czasie spaceru czy joggingu, wygodniejsze są z pewnością małych gabarytów odtwarzacze mp3, które można wygodnie zawiesić na smyczy. Ci, którzy w czasie przerwy w pracy chcą obejrzeć np ulubiony teledysk mogą pozwolić sobie na zakup większego mp4.

Wygoda obsługi odtwarzacz powinien umożliwiać przynajmniej zmianę utworu i regulację głośności, najlepiej bez konieczności zaznajamiania się w tym celu z instrukcją.
Generalnie, odtwarzacz powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji i stylu życia użytkownika. W innym wypadku możemy być bardzo rozczarowani, gdy dokonamy złego wyboru

Written by