Przeglądarki internetowe – popularne?

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox jest darmową przeglądarką, którą można pobrać ze strony głównej jej producenta. Posiada ona liczne zalety i jest stosunkowo prosta w obsłudze. Jest o wiele lepiej zabezpieczona niż Internet Explorer.

Mozilla Firefox jest jedną z najbardziej popularnych przeglądarek i jest wykorzystywana do przeglądania Internetu w bezpieczny sposób, ponieważ zawiera liczne zabezpieczenia, mimo że posiada nadal błędy w swoim kodzie, to i tak jest lepiej chroniącym komputer produktem niż Internet Explorer. Głównymi zaletami Mozilli jest możliwość otwierania stron w zakładkach, które pozwalają na szybkie przełączanie między oglądanymi stronami internetowymi. Zakładki możemy dodać do swoich ulubionych i zapisać je w pamięci, dzięki czemu będziemy mogli do nich wrócić, bez jakiegokolwiek ponownego szukania stron w Internecie. Mamy możliwość instalacji dodatkowych wtyczek, które umila nam przeglądanie Internetu i pomogą w szukaniu niezbędnych rzeczy. Mamy możliwość usuwania i przeglądania haseł zapisanych w pamięci przeglądarki i także możemy kasować historię w przeglądarce. Mamy możliwość ustawienia strony startowej, przykładowo Google.pl, dzięki, któremu od razu możemy zacząć przeglądanie Internetu.

Mozilla Firefox jest jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie i pozwala na szybkie przeglądanie Internetu w domu, w bezpieczny sposób, dzięki wielu możliwościom, możemy przykładowo zapisywać strony internetowe lub otwierać ich duże ilości w zakładkach.

Internet Explorer

Internet Explorer jest przeglądarką internetową, która została stworzona przez firmę Microsoft, jest ona nieodłącznym elementem systemu Microsoft Windows.

Jest ona jedna z najbardziej popularnych przeglądarek na świecie. Podczas przeprowadzonych badań w październiku 2009 roku, używało tą przeglądarkę blisko 65% internautów na świecie, w Polsce używa ją 31% internautów i jest ona tuż za Firefoxem Fundacji Mozilla. Internet Explorer jest, który bazuje na kodzie przeglądarki Mosaic, kod ten został zakupiony od firmy Spyglass. Oficjalne zaprezentowanie i wydanie Internet Explorera odbyło się 23 sierpnia 1995 roku. Pierwsze wersje Internet explorera nie potrafiły jeszcze obsługiwać polskich znaków i dopiero od wersji 2.0 zaczęto używać polskich znaków, dzięki spolszczeniu. W wersji 6.0 Internet Explorer był skompletowany w trzech modułach. Pierwszy to przeglądarka internetowa, drugi programu do poczty elektronicznej, natomiast trzeci moduł to czytnik grup dyskusyjnych. Dwa ostatnie moduły zostały nazwane jedną nazwą, czyli Outlook Express, w późniejszym czasie została nazwa zmieniona na Windows Mail i zostaje dodawany tylko do Windows Vista.

Internet Explorer firmy Microsoft jest podstawowym programem, który znajduje się w ofercie firmy Microsoft. Budzi on wiele kontrowersji z powodu wielu błędów i często jest obiektem żartów dowcipów, które mają temat informatyczny. Jest on jednak w coraz mniejszej skali używany i coraz mniej ludzi chce go używać, z powodu łatwiejszej możliwości zhackowania systemu.

MSN Explorer

MSN Explorer jest przeglądarka internetową wydaną przez firmę Microsoft. Przeglądarka ta integruje w sobie usługę MSN i Windows Live, gdzie możemy znaleźć usługi takie jak Windows Live Hotmail czy Windows Live Messenger.

Aby w pełni korzystać z usług MSN Explorer należy mieć Windows Live ID, który pozwoli nam cieszyć się wszystkimi usługami, jakie może nam zaoferować MSN Explorer. MSN Explorer pozwala jego użytkownikom dodawanie stron do kategorii „Ulubione”, korzystanie z usługi Windows Live Hotmail, a także prowadzić kalendarz, w którym można zapisywać ważne rzeczy i ustawiać w nim przypomnienie. Możemy dodawać także listę adresów e-mail do Windows Live Address Book i wysyłać wiadomości przez Windows Live Messenger. Posiadamy także takie usługi jak MSN Photos, MSN Encarta, MSN Entertainment, MSN Money, MSN Shopping, MSN Parental Controls (ciekawa funkcja dla rodziców). Mamy także dostęp do usługi Windows Live Space i Windows Live Search, które pomagają nam w łatwiejszym przeglądaniu sieci. Mamy także Menedżera pobrań, który pomoże nam podczas ściągania danych z Internetu.

MSN Explorer jest rozbudowaną przeglądarka internetową, która pozwala dzięki wszystkim swoim usługą na przeglądanie Internetu i korzystania z wielu form rozrywki, które znajdują się w Internecie, mamy także możliwość wysyłania poczty elektronicznej i wielu podobnych usług, które sprawiają, że możemy kontaktować się z ludźmi z całego świata i łatwiejszemu przeglądaniu Internetu, dzięki swoim wszystkim usługom.

 

Written by