Telefon z odtwarzaczem mp3/mp4

W dzisiejszych czasach funkcje rozrywkowe pełnią coraz częściej telefony komórkowe. Nie wspominając już o wszechstronnych produktach firmy z jabłkiem w logo, niemal każdy producent ma swojej ofercie cały zestaw telefonów, mogący z powodzeniem realizować funkcje odtwarzacza mp3/mp4. W gruncie rzeczy, takie aparaty istniały już 5-6 lat temu, kiedy 45 minut muzyki było luksusem, na który nie wszyscy mogli sobie pozwolić.

Ceny w dół.

Obecnie ceny znacznie spadły, i za możliwość odsłuchania naszych ulubionych utworów na telefonie nie musimy płacić tak krociowych sum. Takie możliwości oferują również tańsze modele, jednak jak wszędzie tak i tu za jakość trzeba jednak zapłacić. W sukurs przychodzą nam operatorzy sieci komórkowych, którzy często obniżają cenę konkretnego modelu, w zależności od wybranego przez nas planu taryfowego. W zamian otrzymujemy możliwość korzystania też z wysokiego standardu akcesoriów, jak np. słuchawki bluetooth.

Funkcje.

Najnowocześniejsze urządzenia tego typu, znane jako smarfony, oferują również wiele innych funkcji. Obecnie coraz częściej dostępne są modele z dotykowym ekranem, zastępującym tradycyjną klawiaturę i dżojstik. Poza wielokrotnie wspominanym iPhonem, należy przytoczyć jeszcze inne przykłady, np. Samsung (modele: Avila i Corby). W przypadku większości nowoczesnych telefonów mamy też możliwość nagrywania filmów, za pomocą wbudowanej w aparat kamery. Rozbudowa aparatu telefonicznego o kartę pamięci zwiększa długość uwiecznianych w ten sposób obrazów. Sekwencje filmowe na telefonach przechowywane są w specjalnym formacie 3gp, będącym uproszczoną implementacją formatu MPEG-4, co zbliża te urządzenia do odtwarzaczy mp4.
Filmy w tym formacie dostępne są w sieci Internet i sieciach komórkowych jako trailery gier, filmów itd Rzadko jednak przyjdzie nam oglądać w ten sposób filmy fabularne, gdyż format nie oferuje zbyt wysokiej jakości odtwarzania (zarówno video jak i dźwięku).

Written by